Kocaelispor'un Tecrübeli Sol Beki Mehmet Öztonga İle Keyifli Röportaj

Kocaelispor'un Tecrübeli Sol Beki Mehmet Öztonga İle Keyifli Röportaj
Kocaelispor'un Tecrübeli Sol Beki Mehmet Öztonga İle Keyifli Röportaj

Kocaelispor'un Tecrübeli Sol Beki Mehmet Öztonga İle Keyifli Röportaj 🔥⚽

12 Ağustos 1990 doğumlu olan Mehmet Öztonga, futbola Kocaelispor alt yapısında başladı. 31 Ekim 2006 tarihinde Kocaelispor Alt yapısından As kadrosuna geçen Öztonga, dört sene Kocaelispor'da kalmıştır. 31 Ağustos 2010 tarihinde Kocaelispor'dan Diyarbakırspor'a transfer oldu. 18 Ocak 2011 tarihinde Diyarbakırspor'dan K. Erciyespor'a tarnsfer oldu.

19 Ocak 2012 tarihinde K. Erciyesspor onu Kayapınar Bld'ye kiralık olarak yolladı. 30 Haziran 2012 tarihinde K. Erciyesspor'a dönen Öztonga, 27 Ağustos 2012 tarihinde Erzurum BB'ye transfer oldu. 16 Ocak 2013 tarihinde Erzurum BB'den Gölcükspor'a transfer oldu. 21 Temmuz 2014 tarihinde Gölcükspor'dan Nazilli Bld.'ye transfer oldu. 21 Kasım 2014 tarihinde Nazilli Bld.'ye ile olan sözleşmesini fehsetti. 7 Ocak 2015 tarihinde Ümraniyespor'a transfer oldu.

İki sezon Ümraniyespor'da oynayan Öztonga, 11 Ağustos 2017 tarihinde Tokatspor'a transfer oldu. 14 Temmuz 2018 tarihinde Tokatspor'dan Bayrampaşa'ya, 4 Ocak 2019 tarihinde Bayrampaşa'dan Z. Kömürspor'a transfer oldu.  9 yıl sonra 29 Ağustos 2019 tarihinde futbola başladığı yer olan Kocaelispor'a geri döndü. Kariyerinde 178 maça çıkarken 1 gol atan Öztonga, 13.926 dakika sahada kalmıştır.

Ligler için TFF tarafından devam kararı alındı. Bu karar hakkında senin düşüncelerin nedir ?
- TFF tarafından verilen karara saygı duyuyorum, bende destekliyorum. Neden alt liglerde kulüpler artık şampiyon olsa da düşmemeye oynayan kulüpler için kritik maçlar var. Bu yüzden önemli devam etme kararı sürecide baya uzattılar. Doğru olanı yaptılar, bence doğru ilerlediler bu süreçte.

Lakabın nedir ?
- Her hangi bir lakabım yok ama soyadımın kısaltılmış hali tonga derler bana.

Kariyerinde oynadığın en yetenekli 3 futbolcu ?
- Kaan Dobrowski, Taner Gülleri ve İlhan Şahin.

Seni en fazla etkileyen stadyum hangisidir ?
- Beni en fazla etkileyen stat tabiki de İsmet Paşa Stadyumu. Çocukluğumdan beri hayal ettiğim formasını giydiğim Kocaeli Stadyumu.

Kariyerinde unutamadığın gol ?
- Bel oyuncusu olduğum için pek golüm yok ama iki tane söyleyebilirim. Birincisi ege kupasında milli takımla 68'inci dakikada oyuna girmiştim. Korner atışı vardı, girer girmez 10 saniye sonra gol atmıştım. İkinciside Tokatspor'a karşı oynadığımda Ümraniyespor'a transfer oldupum sezon ikinci haftasıydı Tokatspor'a çok güzel bir gol atmıştım firikikden nerdeyse kulübenin orda hiç kimsenin beklemediği yerden.

Kariyerinde unutamadığın taraftar grupları hangileridir ?
- Unutamadığım taraftar gurubu ilk önce formasını giydiğim Kocaelispor taraftarı Hodri Meydan sonrasında Tatangalar, Bursa Teksas, Eskişehirin, Adana Demirspor'un seyircilerini beğeniyorum. Bizim liglerde birçok taraftar gurupları var onları da beğeniyorum ve saygı duyuyorum.

Takımındaki en cimri arkadaşın ?
- Cimri arkadaşım yok ama tutumlu arkadaşlarımız var onların isimlerini de vermeyeceğim.

Kocaelispor'un en janti oyuncusu kimdir ?
- Bence benim, değişik tarzları severim. Arkadaşlarımda onaylar.

Seni rakip olarak en fazla zorlayan 3 oyuncu kimdir ?
- Mehmet Boztepe, Halil Uysal ve Yonathan Del Valle.

Beraber oynadığın en iyi 2 forvet kimdir ?
- Taner Gülleri ve Severin Bikoko.

Kariyerinde En iyi anlaştığın teknik direktör olarak kimi söylersin ?
- Ahmet Taşyürek

Futbolu noktaladıktan sonra teknik direktörlük düşünüyor musun?
- Onu futbolu bıraktıktan sonra düşüneceğim. Kafamdan geçen yurt dışında oyuncu izleme Scoutluk düşünüyorum tabi nasipse ama bir süre futbolla çok ilgilenceğimi düşünmüyorum bir kaç yıl. Nasipse evlenirsem evliliğime zaman ayırmayı düşünüyorum. Olursa çocuğuma zaman ayırmayı düşünüyorum.

Kariyerinde geçmişe dönük pişmanlıkların var mı ?
- Tabi ki de geçmişe dönük pişmanlıklarım var. Bazı tercih hatalarım var onlara pişmanım. O tercih hataları zaten bazı pişmanlıkları doğuruyor.

Kocaelispor senin için ne anlam ifade ediyor?
- Kocaelispor benim için her şey demek. Yani doğduğumdan beri gözümü açtığımdan beri 6 yaşında futbol okuluna başladım. 16 yaşında profesyonel oldum. 20 yaşına kadar Süper Lig ve PTT Liglin de oynadım. Sonrasında ayrıldım ve 30 yaşında tekrar döndüm. Top toplayıcısından, alt yapısından ve tribünde destekleyişimizden Kocaeli'nin her bölgesinde bulundum. Kocaelispor aşk demek, hayat demek benim için.

Takımında en fazla yemek yiyen hangi arkadaşın?
- Kuşkusuz Burak Süleyman kaptan. İnanılmaz yiyor, 5 kişinin yediğini yiyebilir.

Kocaelispor taraftarlarına buradan ne söylemek istersin ?
- Özlenen yıl geldi ve 2'inci lige şampiyonluğa gidiyoruz. 2'inci lige çıktık gibi yüzde 99. Fethiye caddesini yaksınlar.

Onur Öztonga hakkında neler düşünüyorsun ?
- Onur çok yetenekli ve aynı zamanla futbolda yetenekten önce gelen bir karakter ve olgunluktadır. Daha 20 yaşında ve yaşının üstünde bir olgunluğu var, abilerine ve arkadaşlarına karşı. Çok iyi bir profesyonel iyi yaşıyor, yaşantısına dikkat ediyor, iyi çalışıyor ilerleyen yıllarda benim görüşüm milli takımda da hizmet verecektir. Doğru zamanda doğru takımlarda, doğru liglerde oynadığında yükselişe geçecektir. 23 yaşından sonra ondan çok büyük bir patlama bekliyorum Allah nasip ederse.

Mehmet, alt liglerde bir çok takımda forma giydin sence alt liglerimizin en büyük sorunu nedir ?
- Alt liglerimizin demeyelim de tüm liglerimizin ve Türkiye'nin bence tek sorunu alt yapıdan geçiyor. Alt yapıyı bir an önce düzenlememiz gerekiyor. Sadece bir kaç takımla değil, tüm kulüplerin alt yapılarını düzenlemesi gerekiyor ve sonrasında da sahalarımızı düzeltmek gerekiyor. Çünkü çok yetenekli bir oyuncu kötü sahalarda alt liglere kiralandığında veya alt yapıda sakatlandığında ortadan kaybolabiliyor. Bunlar dikkat edilmesi gerekiyor.

Mehmet, son olarak altligtuel sayfamız hakkında düşünce ve görüşlerin nelerdir ?
- Ben sosyal medyada futbol ile alakalı şeylere pek bakmıyorum ama sizin sayfanızı çok beğendim ve çokta röportaj yapan biri de değilim. Sayfanızı beğeniyorum Allah yolunuzu açık etsin.

Bu röportaj Altligtüel Ekibi tarafından yapılmıştır. İzin alınmadan kopyalanması yasaktır.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel