Serik Belediyespor'un Başarılı Önliberosu Atakan Cangöz İle Keyifli Röportaj

Serik Belediyespor'un Başarılı Önliberosu Atakan Cangöz İle Keyifli Röportaj
Serik Belediyespor'un Başarılı Önliberosu Atakan Cangöz İle Keyifli Röportaj

Serik Belediyespor'un Başarılı Önliberosu Atakan Cangöz İle Keyifli Röportaj 🔥⚽

Atakan Cangöz, 30 Mart 1992 tarihinde İstanbul'da doğdu. Futbola Antalyaspor alt yapısında başladı. 31 Mart 2010 tarihinde Antalyaspor alt yapısından Antalyaspor U21'e geçiş yaptı. 7 Ocak 2012 tarihinde Fethiyespor'a kiralık olarak gitti. Futbol hayatı kiralık olarak devam eden Cangöz, 30 Ağustos 2012 tarihinde Antalyaspor'dan Evrensekispor'a kiralık olarak gitti burada üç sezon kiralık olarak oynadı.

2 Şubat 2015 tarihinde Antalyaspor'dan Etimesgut Bld.'ye, 5 Ağustos 2015 tarihinde Antalyaspor'dan Kızılcabölükspor'a, 8 Eylül 2017 tarihinde Antalyaspor'dan Kemerspor 2003'e, 31 Ağustos 2018 tarihinde Antalyaspor'dan Serik Belediyespor'a kiralık olarak gitti. Serik Belediyespor'da bir sezon oynadıktan sonra 19 Ağustos 2019 tarihinde Antalyaspor'dan Serik Belediyespor'a bonservisi ile birlikte transfer oldu. Kariyerinde 155 maça çıkan Cangöz, 10 gol, 3 asist yaparken 10.620 dakika sahada kalmıştır.

Ligler için TFF tarafından devam kararı alındı. Bu karar hakkında senin düşüncelerin nedir ?
- TFF'nin en yakın zamanda doğru bir karar vereceğine inanıyorum, karar ne olursa olsun futbol bu bizim işimiz.

Lakabın nedir ?
- Çiçi yada Taş kafa :)

Kariyerinde oynadığın en yetenekli 3 futbolcu ?
- Fethiyespor'da Onur Okan, Serik Belediyespor'dan Sinan Kalaycı ve Cenk Şen.

Seni en fazla etkileyen stadyum hangisidir ?
- BJK Vodafone Park ve Kocaeli Stadyumu.

Kariyerinde unutamadığın yaz kampı hangisidir ?
- Antalyasporla Hollanda kampı ve Bolu kampı.

Kariyerinde unutamadığın taraftar grupları hangileridir ?
- Fethiyespor apaçiler o zaman şampiyonluğa oynarken dolu oluyordu stat. Adana Demirspor şimşekler onlara karşı oynarken baya etkilenmiştim. Kocaelispor taraftarı gerçekten üst düzey bir taraftar grubu.

Takımında en bonkör arkadaşın ?
- Sinan Kalaycı ve Alican Tez.

Takımındaki en cimri arkadaşın ?
- En cimri demeyelim de tutumlu arkadaşlar var, isim vermeyelim şimdi :)

Takımının en janti oyuncusu kimdir ?
- Janti anlamında Mehmet Kaya diyebilirim giyinme ve diyaloglar.

Seni rakip olarak en fazla zorlayan 3 oyuncu kimdir ?
- 3 yıldır defansif pozisyonda oynadığım için aklıma gelen isimler Burak Süleyman Kocaelispor’dan kaliteli bir futbolcu, Erzincan’dan Burak Aydın aynı şekilde başka da yok :)

Avrupa’da hangi ligde oynamak isterdin ?
- Kesinlikle İtalya'da oynamak isterdim mücadeleyi sevdiğim için.

Kendini stil olarak hangi futbolcuya benzetiyorsun ?
- Marco Verratti orta sahada, Sağ bek Ricardo Domingos Barbosa Pereira diyebilirim.

Serik Belediyespor’a transfer sürecin nasıl gelişti ?
- Genellikle Antalya ilçelerinde oynadım. Yaşadığım yer Antalya ve Antalyaspor politikası da çevre il ve ilçelere vermekti, hep göz önünde olmak için. İlk sene kiralıktım. Bu sezon başı bonservisle geldim.

Takımında en fazla yemek yiyen hangi arkadaşın ?
- Kalecimiz Orkun Özdemir diyebilirim. Fizikten de belli eder :)

Serik Belediyespor taraftarlarına buradan ne söylemek istersin ?
- Desteklerini hiç bir zaman esirgemesinler belki küçük çaplı bir stadımız var ama oranın dolu olması bile ayrı bir motive ediyor bizi. Çok güzel bir aile ortamımız var. Futbolcu topluluğu olarak sanki yıllardır birlikteyiz gibi, gelen hemen monte olabiliyor takıma. Hep destek tam destek desinler 🙏🏻

Kariyerinde pişmanlık duyduğun bir olay var mı ?
- 18 yaşında Fethiyespor'da oynarken Ayağım kırıldı o zaman doktor kendi kendine kaynar demişti. Playoffları kaçırmıştım sezon sonu diye eve geldim yattım parçalı kırıkmış çok geç ameliyat oldum. Kaynar diye hiç üstüne düşmemiştim sezon başı kampı başladı. Fethiyespor tekrar kiralık istedi. Kampa katıldım ama 2 gün sonra kırık nedeniyle Antalya’ya dönüp ameliyat olmak zorunda kaldım. Gençlik işte üstünde dursam 2 - 3 ayda iyileşecekken 1.5 senem gitti.

Atakan, sence alt liglerimizin en büyük sorunu nedir ?
- Şöyle söyleyeyim; Çok büyük uçurumlar var üst tarafla. Bir kere alt ligler her zaman üvey evlat muamelesi görüyor. Burada oynayan futbolcuların da nasıl kaliteli oldukları ortada ama gösterecekleri bir merci yok. Bence alt ligler de TV yayını olmalı ve federasyonumuz da daha çok üstünde durmalı. Stat anlamında, tesisleşme anlamından gerçekten çok yetersiz yerler var. Büyük ve köklü camiaları söylemiyorum, gidip görüyoruz statları, tesisleri. Bunun için federasyon bir standart getirmesi lazım stat konusunda tesis konusunda ama ne yazık ki yıllardır böyle gelmiş böyle gidiyor. Yani söylenecek çok şey var. Yine de çok şükür 🙏

Atakan, TFF 3 lig 1 grubu nasıl yorumlarsın?
- 🔥 Yangın yeri şu anda. Gerçekten değişik bir grup, çok iyi takımlar var, çok kaliteli futbolcular var. Zaten diğer gruplardan da belli oluyor. Devre arası yapılan transferlerle daha da güçlendi. Çok şükür sezon başından beri bayrak elimizde. Sezon sonu da mutlu sona ulaşacağımıza inancım tam. İnşallah ne koşulda olursa olsun 🏆

En beğendiğin yerli ve yabancı futbolcular kimdir ?
- Yerli olarak Emre Belözoğlu gerçekten Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu. 40 yaşında Allah bize de nasip eder inşallah o yaşa kadar oynamayı. Yabancı olarak mevki aynı değil ama Cristiano Ronaldo diyebilirim hem çalışma profesyonellik anlamında yıllardır beğenerek takip ettiğim isim.

Atakan, son olarak altligtuel sayfamız hakkında düşünce ve görüşlerin nelerdir ?
- Böyle röportajlar yaparak hem futbolcuları tanıtmak ve tanımak süper. Beğeniyle takip ediyoruz. Alt liglerde önemli böyle şeyler, inşallah bol beğeni ve takipçi diliyorum. Sayfanızın daha çok tanınmasını temenni ediyorum ve teşekkür ederim bu keyifli röportaj için. 💪🏻

Bu röportaj Altligtüel Ekibi tarafından yapılmıştır. İzin alınmadan kopyalanması yasaktır.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel